13

انجام پروژه کنترل مدرن (فیدبک حالت مقاوم غیرخطی)

Nonlinear state robust state feedback

در این تحقیق به بررسی عملکرد و پایداری کنترل فیدبک حالت برای پایدار سازی سیستم‌های خطی پرداخته شده است. با استفاده از فیدبک حالت غیرخطی، یک کنترل‌کننده مقاوم بهینه برای سیستم‌های خطی طراحی شده است.

سیستم خطی تغییرناپذیر با زمان به صورت زیر را در نظر می‌گیریم:

1در کنترل سیستم های خطی با استفاده از روش فیدبک حالت، قانون کنترل به صورت 2تعریف می شود در نتیجه با جایگذاری این قانون کنترل در سیستم فوق سیستم حلقه بسته به صورت زیر بدست می‌آید
3
که با انتخاب مناسب 4 ماتریس 5، ماتریسی پایدار شده و در نتیجه حالت‌های سیستم در معادله (2) به صورت مجانبی به صفر همگرا می‌شوند. در واقع می‌توان با پیشنهاد تابع کاندید لیاپانوف به صورت

6

که در آن P یک ماتریس مثبت معین می‌باشد، با مشتق‌گیری از تابع کاندید لیاپانوف خواهیم داشت

7که در آن  9 یک ماتریس پایدار می‌باشد، و در نتیجه با انتخاب یک ماتریس مثبت معین Q معادله  j دارای جواب یکتا برای P می‌باشد. که پایداری سیستم حلقه بسته و مینیمم شدن تابع هزینه یعنی  V را تضمین می‌کند.

(توجه داشته باشید که در این روش هدف کنترلی، مسئله تنظیم یا رگولاتوری می‌باشد. یعنی در واقع طراحی کنترل‌کننده‌ای که حالت‌های سیستم را از هر شرایط اولیه‌ای بتواند به صفر همگرا کند. نمونه‌هایی از این مسئله مانند پاندول معکوس، سیستم تعلیق خودرو و…  می‌باشند.)

در این روش به طراحی کنترل فیدبک حالت غیرخطی می‌پردازد، که در آن قانون کنترل به صورت
10پیشنهاد می‌شود. در واقع می‌توان این قانون کنترل را به صورت یک قسمت خطی 11 و جمله غیرخطی آن 12  است در نظر گرفت، که جمله غیرخطی برای افزایش عملکرد سیستم کنترل اضافه شده است.

13

برای تهیه پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید:
aerocontrol.project@yahoo.com
aerocontrol.project@gmail.com

آی دی تلگرام:

                                                                                                             @ae_pr

تلفن تماس
09304692657

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *