statcom pso control

انجام پروژه طراحی پایدار ساز سیستم قدرت

الگوریتم PSO یک روش بهینه سازی جستجوی تصادفی است که توسط کندی و اربرهارت ابداع گردید. این الگوریتم از مشاهده رفتار اجتماعی پرندگان ماهی ها و زنبورها نشات گرفته است. الگوریتم بهینه سازی تجمع ذرات، از دسته ای از ذرات (دسته ای از پاسخ های ممکن برای سیستم) تشکیل شده که در فضای جستجو برای پیدا کردن پاسخ بهینه موقعیت و سرعت خود را طبق تجربه خود و بهترین تجربه بین همسایه هایش اصلاح می کند.

برای فرموله کردن این الگوریتم بهینه سازی دو متغیر سرعت و موقعیت برای هر ذره تعریف می شود. بهترین موقعیت ذره و موقعیت، بهترین ذره شناخته شده و در الگوریتم استفاده می شوند. برای اطمینان از همگرایی الگوریتم بهینه سازی دسته ذرات PSO از ضرایبی موسوم به ضرایب اینرسی برایی تنظیم مناسبی پارامترهای PSO استفاده می شود.

پایداری سیستم قدرت یکی از مهمترین مسائل در بهره برداری از آنها است. تغییرات بار شبکه را معمولا به صورت اغتشاش در نظر می گیریم، در نتیجه به دنبال طراحی روش و سیستمی هستیم که بتواند بر این اغتشاشات غلبه کرده و پایدار سازی سیستم قدرت را انجام دهد. علاوه بر این سیستم های قدرت، دارای رفتار غیر خطی هستند، در نتیجه طراحی پارامترهای پایدار ساز و کنترل کننده ادوات FACTS باید به نحوی باشد که پاسخگوی این رفتار غیرخطی سیستم نیز باشد.

در این تحقیق به پایدار سازی سیستم قدرت و پارامترهای کنترل کننده STATCOM با استفاده از الگوریتم بهینه سازی PSO پرداخته شده است.

برای انجام پروژه و مشاوره با ما تماس بگیرید
aerocontrol.project@gmail.com
aerocontrol.project@yahoo.com

آی دی تلگرام:

                                                                                                             @ae_pr

تلفن تماس
09304692657

انجام پروژه مهندسی برق قدرت
انجام پروژه کنترل STATCOM
انجام پروژه بهینه سازی سیستم قدرت
انجام پروژه پایدار ساز سیستم قدرت
انجام پروژه تنظیم کنترل کننده با استفاده از PSO
انجام پروژه بهینه سازی با استفاده از PSO
انجام پروژه شناسایی سیستم با استفاده از PSO

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *